paliwo dla pojazdów flotowych

MONITORing PALIWA DLA FLOTY

Seris GPS  >  Flota  >  Monitoring paliwa dla floty

MONITOROWANIE PALIWA FLOTY POJAZDÓW

Systemy GPS pozwolą oszczędzać paliwo poprzez monitorowanie jego zużycia we wszystkich pojazdach znajdujących się we flocie. Ceny paliw są wysokie, a jego koszt, to spora część wydatków ponoszona w firmie.

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że zakup paliwa jest sporym obciążeniem finansowym. Dlatego warto rozejrzeć się za rozwiązaniami pozwalającymi na ograniczenie tych wydatków. Jednym z nich jest monitorowanie paliwa w pojazdach. 

Oszczędność paliwa jest jednym z głównych warunków dobrze prosperującej floty. Nieefektywne zużycie może mieć wpływ na niepożądane zwiększanie nakładów finansowych, konkurencyjność oraz produktywność.

Wykorzystanie monitorowania paliwa może mieć pozytywne skutki w tych właśnie kwestiach. Dzięki temu możesz identyfikować niepraktyczne dotychczasowe zachowania kierowców, powodujące większe zużycie paliwa.

Przekraczania prędkości, ostre hamowania, jazda na wysokich obrotach zwiększają nie tylko spalanie pojazdu, ale również powodują niebezpieczeństwo na drodze.

Monitorowaniem spalania w znacznym stopniu możesz ograniczyć takie praktyki, tym samym poprawiając bezpieczeństwo oraz straty paliwa. Dzięki telematyce szybko zidentyfikujesz kierowców, którym możesz wyznaczyć cele ekonomicznej jazdy. 


Wykorzystując korelację kart paliwowych z danymi z systemu GPS w łatwy sposób wychwycisz potencjalne ubytki paliwa. Posiadając wiedzę o paliwie w łatwy sposób wprowadzisz ekonomiczną jazdę do swojej firmy. Przełoży się to na większe bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców, ale również wyeliminuje ryzyko uszkodzenia pojazdów lub sprzętu

Wielkość zużycia paliwa można kontrolować na kilka sposobów: 

 

Podłączenie pływaka

Metoda stosowana w pojazdach bez szyny CAN. Jest ona jednak obarczona największą granica błędu. Pomiar paliwa wykorzystywany jest poprzez podłączenie nadajnika do pływaka w zbiorniku pojazdu.

 

Szyna CAN

Nadajnik podłączany jest do szyny CAN pojazdu i to z niej pobiera informację na temat paliwa. Podłączenie takie pozwala również na odczyt innych danych mających wpływ na spalanie tj. obroty silnika, nacisk na pedał gazu itp. 

monitoring paliwa dla floty

MONITORING PALIWA DLA FLOTY

Seris GPS  >  Flota  >  Monitoring paliwa dla floty

MONITOROWANIE PALIWA FLOTY POJAZDÓW

Systemy GPS pozwolą oszczędzać paliwo poprzez monitorowanie jego zużycia we wszystkich pojazdach znajdujących się we flocie. Ceny paliw są wysokie, a jego koszt, to spora część wydatków ponoszona w firmie.

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że zakup paliwa jest sporym obciążeniem finansowym. Dlatego warto rozejrzeć się za rozwiązaniami pozwalającymi na ograniczenie tych wydatków. Jednym z nich jest monitorowanie paliwa w pojazdach. 

Oszczędność paliwa jest jednym z głównych warunków dobrze prosperującej floty. Nieefektywne zużycie może mieć wpływ na niepożądane zwiększanie nakładów finansowych, konkurencyjność oraz produktywność.

Wykorzystanie monitorowania paliwa może mieć pozytywne skutki w tych właśnie kwestiach. Dzięki temu możesz identyfikować niepraktyczne dotychczasowe zachowania kierowców, powodujące większe zużycie paliwa.

Przekraczania prędkości, ostre hamowania, jazda na wysokich obrotach zwiększają nie tylko spalanie pojazdu, ale również powodują niebezpieczeństwo na drodze.

Monitorowaniem spalania w znacznym stopniu możesz ograniczyć takie praktyki, tym samym poprawiając bezpieczeństwo oraz straty paliwa. Dzięki telematyce szybko zidentyfikujesz kierowców, którym możesz wyznaczyć cele ekonomicznej jazdy. 


Wykorzystując korelację kart paliwowych z danymi z systemu GPS w łatwy sposób wychwycisz potencjalne ubytki paliwa. Posiadając wiedzę o paliwie w łatwy sposób wprowadzisz ekonomiczną jazdę do swojej firmy. Przełoży się to na większe bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców, ale również wyeliminuje ryzyko uszkodzenia pojazdów lub sprzętu

Wielkość zużycia paliwa można kontrolować na kilka sposobów: 

 

PODŁĄCZENIE PŁYWAKA

Metoda stosowana w pojazdach bez szyny CAN. Jest ona jednak obarczona największą granica błędu. Pomiar paliwa wykorzystywany jest poprzez podłączenie nadajnika do pływaka w zbiorniku pojazdu.

 

SZYNA CAN

Nadajnik podłączany jest do szyny CAN pojazdu i to z niej pobiera informację na temat paliwa. Podłączenie takie pozwala również na odczyt innych danych mających wpływ na spalanie tj. obroty silnika, nacisk na pedał gazu itp. 

SERIS_szermierz_rgb_4

Tylko teraz monitorowanie pojazdu już od 1 zł dziennie

Prosimy, zostaw kontakt. Przygotujemy dla Ciebie ofertę specjalną, dzięki której obniżysz koszty floty nawet o 30% !